Bilimsel Yalanlar veya Bilim Yalanları

Batılı tarihçilerin eliyle yazılmış kitaplar genel olarak, Batı Medeniyeti’nin doğuşunu Eski Yunan’dan başlatıp, sonra Roma’dan devam ederek (Grekoromen), sonra “Coğrafî Keşifler, Rönesans, Reform, Sanayi Devrimi vs.” diyerek bugüne bağlar. Burada yaptıkları en büyük aldatma ve yanlış : Roma’nın yıkılışı ile Yeniçağ Avrupa Medeniyeti arasında geçen yaklaşık 12 asrı yok saymalarıdır, yani Roma’dan Yeniçağ Avrupası’na atlarlar. Bu yalan ve aldatmanın nedeni, bu arada geçen 1200 yıllık süre İslam Medeniyeti’ne aittirde ondan. Zaten Eski Yunan ve Roma Medeniyetleriyle tanışma ve bağlantıları da bu İslam Medeniyeti’nin aracılığıyla mümkün olabilmiştir.

Geçmişten günümüze, bilim adına söylenmiş yalanlar; özellikle Batı Medeniyetinin müslümanlardan alıp, kendi adına, kendi bulmuş gibi yaptığı / yayımladığı bilimsel buluş – keşif ve bilimsel araştırmalarda yapılmış hileler, hırsızlıklar ve doğruları (kaynak gösterilerek) burada açıklanmaya çalışılacaktır.

Bununla ilgili kaynak kitap ve dökümanlar dijitalize edildikçe ve/veya sahiplerinden yayımlanma izni aldıkça buraya eklenecektir. Kaynaklardaki bilgilerin doğruluğu yazarlarının sorumluluğundadır.

 

Batıda İlmî Skandallar – Ali ÇANKIRILI

 

 

 

Share

Yorum ekleyebilirsiniz...